تولیدات

هوای تمیز و خالص ، هدیه طبیعت به بشریت است و هر موجود زنده حق استفاده از این موهبت الهی رادارد. در جهان امروز هر یک نفس عمیق از هوای تمیز وخالص در محیط های صنعتی، تشکری از تجهیزات غبار گیر محسوب می شود.

شرکت شایان طرح ، شرکت خدمات مهندسی و تولیدی در زمینه تجهیزات غبار گیر بگ هاوس ، الکتروفیلتر ، فیلتر هیبرید ، فیلتر کیسه ای ، برج خنک کن، اسکرابر و سیکلون می باشد. کارشناسان این شرکت دارای دانش و تجربه فراوان در صنایع مختلف می باشند. علاوه بر آن در زمینه تامین تجهیزات جانبی مانند سیستم های کنترلی، مانیتورینگ، داکتینگ، فن، اسکلت فلزی، دودکش، تجهیزات انتقال مواد و قطعات یدکی فعالیت چشمگیری دارد.


تجهیزات غبارگیر و متعلقات

فیلتر هیبرید

فیلتر هیبرید

4.8 out of 5 stars


فیلتر هیبرید یکی از انواع سیستم های غبار گیر می باشد که تکنولوژی موجود در الکتروفیلتر و فیلتر کیسه ای را با یکدیگر ادغام نموده است. سیستم حاصل با دوام و مقرون به صرفه بوده و قدرت غبارگیری بالایی دارد.


بگ هاوس و بگ فیلتر و فیلتر کیسه ای

بگ هاوس و بگ فیلتر (فیلتر کیسه ای)

4.8 out of 5 stars


غبارگیرهای پارچه ای که بطور عمده به نام بگ فیلتر و بگ هاوس شناخته می شوند، یکی از کاراترین و اقتصادی ترین انواع فیلترها می باشند. گاز غبارآلود به یکی از خانه های فیلتر وارد شده، ذرات غبار با قطر بزرگتر پس از ورود، تحت تاثیر نیروی وزن خود به طرف هاپر حرکت کرده و مابقی برروی کیسه های فیلتر جمع می شوند. زمانی که ضخامت غبار جمع شده بر روی کیسه ها به حدی برسد که جریان یه سختی عبور نماید (افت فشار) پروسه تمیز کردن کیسه ها آغاز می شود


فیلتر الکتریکی

فیلتر الکتریکی

4.9 out of 5 stars


فیلترهای الکتریکی در بسیاری ازصنایع مورد استفاده قرار می گیرند، از آن جمله می توان به صنعت سیمان ،آهن، آلومینیوم، سرامیک، کاشی و پتروشیمی اشاره نمود. فیلترهای الکتریکی، توانایی غبارگیری از حجم عظیم گاز با طیف گسترده از دما، فشار، رطوبت، میزان و سایز ذرات غبار در حالت تر یا خشک را دارند و در بسیاری از صنایع ، بازده غبارگیری این فیلترها به بالاتر از 99.99% می رسد . فیلترهای الکتریکی با باردار کردن ذرات غبار در جریان گاز کار می کنند.برج خنک کن

برج خنک کن

4.9 out of 5 stars


گازهای خروجی از کوره بسیار داغ و خشک هستند و در عین حال به علت پروسه تولید سیمان حاوی مقادیر زیادی غبار می باشند.جهت جلوگیری از آلودگی، گازهای خروجی را به الکتروفیلترها یا بگ هاوس ها تزریق می کنند تا غبار آنها فیلتر شود. اما دمای بالای گاز ممکن است به کیسه‌های بگ هاوس آسیب برساند و یا باعث کاهش راندمان الکتروفیلترها گردد. به همین دلیل گازخروجی کوره را قبل از تزریق به فیلتر از برج خنک کن عبور می دهند تا دمای گاز را کاهش و رطوبت آن را افزایش دهد.


سیکلون

سیکلون

4.8 out of 5 stars


عمده ترین کار سیکلون ها، جداسازی غبار از جریان گاز است. غبار جدا شده از طریق قیف زیر دستگاه و هوای تمیز از طریق خروجی بالای دستگاه خارج می شود. سیکلون ها (یا جمع کننده های مرکز گریز) جهت جداسازی غبار از گاز آلوده، با ایجاد نیروی گریز از مرکز عمل می نمایند. این حالت دقیقاً شبیه خروج آب از زیرآب فاضلاب است. گاز و غبار با زاویه، وارد جمع کننده استوانه ای شده و با سرعت زیاد و در یک مسیر گردابی به سمت پایین حرکت می کنند. این امر نیروی گریز از مرکز ایجاد می نماید.


اسکرابر

اسکرابر

4.8 out of 5 stars


اسکرابرها وظیفه پاکسازی گاز خروجی سیستم از ذرات معلق درون آن را دارد. این مخازن برای فلیتر جریانهایی با نسبت گاز به مایع زیاد، طراحی می شوند. اسکرابرهای تر با پاشش مایعات بر روی ذرات، آن ها را جمع اوری می کند.
فارسی